فیلتر شنی هلدینگ صنایع برتر

روش های نگهداری از فیلتر شنی
یکی از فیلتر شنی های رایج مورد استفاده در صنعت تصفیه آب، فیلتر شنی استخر می باشد که برای تصفیه آب استخر های شنای عمومی، خانگی، پارک های آبی و نیز استخر های پرورش ماهی به کار گرفته می شود.
فیلتر شنی به کمک بستری از شن و ماسه های ریز، آب ورودی به فیلتر شنی را تصفیه می نماید. فیلتر شنی علاوه بر کارایی بالایی که دارد به مانند هر وسیله دیگری نیازمند نگهداری و مراقبت می باشد تا بیشترین بازدهی را در فرآیند تصفیه آب از خود نشان دهد.
فیلتر شنی عضو مهمی در آماده سازی و مهیا کردن استخر ها به شمار می رود. بر همگان کاملا واضح است که آب آلوده موجب بروز بیماری های مختلف پوستی شده، بنابراین قبل از استفاده از استخر باید تمامی نا خالصی ها، رسوبات، ذرات معلق، باکتری ها و ... از آب جدا شوند تا استخر آماده بهره برداری شود.
فیلتر شنی FRP
دستگاه فیلتر شنی جهت حذف مواد جامد معلق تا 100 میکرون مورد استفاده قرار میگیرد. شکل این مخازن به صورت استوانه می باشد. طراحی فیلتر شنی در حجم بالا به صورت افقی می باشد. طراحی فیلتر شنی به گونه ای در نظر گرفته میشود. که در زمان تولید و پس شویی گذر آب از میان سنگ سیلیس داخل مخزن به صورت یکنواخت پخش و جمع آوری شود. فیلتر شنیFRP اصولا از دو لایه تشکیل شده است. لایه داخلی فیلتر شنی به صورت یک مخزن پلی اتیلن و لایه خارجی پوشش فایبرگلاس به صورت تابیده می باشد.
فیلتر شنی فلزی
در فیلتر شنی فلزی از لایه های شنی با دانه بندی متوسط با اندازه و عمق ویژه استفاده می شود. نخستین مورد در طراحی فیلتر شنی تهیه آب با کیفیت مطلوب و با کمترین سرمایه گذاری و راهبری است. فیلتر شنی آب پیش تصفیه شده یا پساب تصفیه شده دارای کدورت را از بستر فیلتری عبور می دهد. با این کار بخش زیادی از ذرات در کل بستر به صورت یکنواخت حذف و تصفیه می شود. طراحی و ساخت فیلتر شنی در انواع مدل ها در شرکت آب راهبر محاسب (آبرام) ساخته می شود.
فیلتر شنی تند ثقلی
این گروه از صافی های شنی شباهت بسیار زیادی با نوع کند و آرام دارند و تنها تفاوت آنها در مساحت بستر شنی می باشد که آب از آن عبور می کند. به منظور عبور آب با فشار و سرعت بالاتر بستر پوشیده شده از ماسه و سیلیس کم و حدود 40 تا 100 متر مربع در نظر گرفته میشود. در نوع صافی شنی آرام مساحت بستر شن حدود 300 تا 800 متر مربع در نظر گرفته میشود. از مزایای این روش می توان به سرعت تصفیه بالاتر نسبت به نوع کند اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که چون آب از بستر کوچکی از شن و ماسه عبور می کند، در نتیجه سرعت کثیف شدن بستر شنی افزایش پیدا نموده و در نتیجه به شستشوی بیشتری نسبت به نوع کند نیاز دارد.
کاربرد های فیلتر شنی:
استخرهای شنا
صنایع شیشه
صنایع رنگ
صنایع غذایی
صنایع نساجی
صنایع شیمیایی
صنایع کاغذ سازی
صنایع فولاد و فلزات
صنایع لاستیک و پلاستیک
تصفیه خانه های آب و فاضلاب
کلیه سیستمهای حرارتی و برودتی
نیروگاهها، پتروشیمی و پالایشگاهها

دو فرآیند موثر بر عملکرد یک فیلتر شنی ، رسیدن و تولید مجدد هستند.
در ابتدای اجرای فیلتر جدید ، بازده فیلتر همزمان با تعداد ذرات گرفته شده در محیط افزایش می یابد. به این فرآیند رسیدن فیلتر گفته می شود. در حین رسیدن فیلتر ، پساب ممکن است از نظر کیفیت مطابقت نداشته باشد و باید در مراحل قبلی در گیاه دوباره تزریق شود. روش های بازسازی امکان استفاده مجدد از محیط فیلتر را فراهم می کنند. مواد جامد انباشته شده از بستر فیلتر شنی خارج می شوند. در هنگام شستشوی معکوس ، آب (و هوا) از طریق سیستم فیلتر به عقب پمپ می شود. آب شستشو ممکن است تا حدی در جلوی فرآیند فیلتر تزریق شود و فاضلاب تولیدی باید دور ریخته شود. زمان شستشوی معکوس یا با توجه به مقدار کدورت پشت فیلتر شنی ، که نباید بیش از یک آستانه تعیین شده باشد ، تعیین می شود یا با از دست دادن هد در سطح فیلتر ، که نباید بیش از یک مقدار خاص باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://holding-bartar.com مراجعه نمایید.