گوسفند زنده در تهران

گوسفند زنده از انواع نژاد ها در اینترنتی یکی از جنجالی ترین بحث ها در سطح اینترنت می باشد. زمانی که پای گوسفند زنده به اینترنت باز می شود نشانه اینترنتی شدن تمامی کسب و کار ها می باشد. در این بخش در رابطه با گوسفند زنده قصد داریم توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.

بهترین نژاد گوسفندان در جهان
در میان هر نژاد برخی از آنها دارای بهترین نژاد هستند. این ویژگی در رابطه با هر چیزی صدق می کند. در ادامه چند مورد از بهترین نژادهای گوسفندان را نام می بریم.

نژاد گوسفند رومانف که رکورد زایش تا ۹ قلو در یک شکم را ثبت کرده است
نژاد گوسفند بولانی که قابلیت دوقلو و چندقلوزایی در آن زیاد می باشد
نژاد گوسفند مرینوس یکی از بهترین نژاد گوسفند به دلیل پشم بی نظیر و لطیف می باشد.
نژاد گوسفند قره‌گل یکی از بهترین ها از نظر پشم می باشد
نژاد گوسفند افشاری یکی از بهترین نژادها برای پروش و نگهداری می باشد
چندقلوزا کردن گوسفند
در بالا اشاره شد که هر گوسفندی می تواند چند قلوزا باشد. البته برخی از نژادها به طور کلی چند قلوزا هستند اما منظور ما در این بخش گوسفندانی می باشد که این قابلیت را ندارند. در این صورت روش های وجود دارد که با انجام آنها می تواند هر گوسفندی را به دو یا چند قلوزایی تبدیل کرد.

برای چند قلوزا کردن گوسفند باید عملیات و مراحل خاصی به ترتیب طی شود که به این عمل فلاشینگ می گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چند قلوزا کردن گوسفند می توانید به لینک مروبطه مراجعه کنید.
قیمت گوسفند زنده هم اکنون در آخرین ماه سال ۹۷ به ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان رسیده است. یعنی اگر شما قصد خرید یک گوسفند زنده را داشته باشید باید قیمت گوسفند ار بر اساس وزن آن پرداخت کنید.

در رابطه با قیمت همچنین لازم است بدانید که قیمت بین دو عدد مختلف قرار می گیرد. مثلاً قیمت ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان می باشد. چرا قیمت مشخصی برای آن در نظر نگرفته اند. زمانی که شما بخواهید یک گوسفند با وزن بالا تهیه کنید باید حداقل هزینه آن را پرداخت کنید. اما زمانی که گوسفند با وزن کم برای خرید انتخاب کنید باید حداکثر قیمت را برای خرید آن بپردازید.

قیمت بره زنده
مثل قیمت گوسفند زنده ، قیمت بره زنده نیز متفاوت می باشد. زمانی که شما قصد خرید یک بره زنده را داشته باشید به مراتب قیمت آن نسبت به یک گوسفند سنگین وزن متفاوت خواهد بود. فرض کنید شما قصد خرید یک بره ۳۰ کیلویی دارید. در این صورت حتی ممکن است قیمن آن زار برای آخرین ماه ۹۷ تا ۵۰ هزار تومان نیز برای شما در نظر بگیرند.

دلیل بالا بودن قیمت بره زنده می تواند بخاطر مرغوبیت گوسفند آن باشد. بی شک شما می توانید که بره دارای گوشت جوان تر و سالم تری است. و همچنین مهمتر از آن گوشت بره به مراتب خوشمزه تر می باشد.

قیمت گوسفند چند قلوزا
لازم است بدانید که قیمت گوسفند چند قلوزا با گوسفندان معمولی که در هر شکم فقط یکی زایش می کنند متفاوت می باشد. گوسفندان چند قلوزا بیشتر جهت پروش نگهداری می شوند. برخی نژاد های مثل نژاد گ.سفند رومانف وجود دارند که در یک شکم ۹ بره را زایش کرده است. البته نژادهای دیگری هم هستند که قابلیت چندقلوزایی دارند. برخی از بهترین نژاد های چندقلوزا عبارتند از:

گوسفند رومانف بیشتری درصد چند قلوزایی را دارا می باشد
گوسفند سافولک
گوسفند نژاد افشاری
گوسفند نژاد قشقایی
گوسفند نژاد کردی
گوسفند نژاد مهربان