تحلیل حمله الکترومغناطیسی (EMP)

در این ویدئو آموزشی اصول حملات الکترومغناطیسی (EMP) به زبان خیلی ساده و مبتدی توضیح داده شده. با استفاده از سری فوریه یک قطار پالس توسط میکروکنترلرهای ARM تولید می‌شود و برای اینکه چندین هارمونیک از یک شکل موج تولید کنیم از سیستم عامل‌های بلادرنگ RTOS استفاده کردیم. توسط این سیستم عامل ۴ Task تولید کردیم که به صورت همزمان در میکروکنترلر ARM اجرا می‌شوند. در انتهای ویدئو به اهمیت موضوع و دلیل اینکه چرا بُردهای الکترونیکی در این حملات آسیب می‌بینند پرداخته شده است.

بی‌شک دیدن این ویدئوی آموزشی نه تنها فهم مطالب را در حوزه بسیار سنگین سیگنال‌ها و سیستم‌ها افزایش می‌دهد بلکه اگر طراح سخت افزار هستید و یا به نوعی به طراحی مدارهای برقی مشغول هستید دیدن این ویدئو شدیدا توصیه می‌شود.

برای شبیه سازی مطالب از میکروکنترلر ARM خانواده Cortex-M3 از شرکت ST به شماره STM32F103RB استفاده شده است و برای اجرای موازی دستورات در میکروکنترلر ARM از سیستم عامل بلادرنگ (CMSIS RTOS) که نسخه جدید KEIL RTX است استفاده شده. برای اینکه شما هم بتوانید از نزدیک با این سبک برنامه نویسی آشنا بشوید، تمامی سورس برنامه برای دانلود قرار داده شده است.