دعوت فضانوردان چینی از جوانان و نوجوانان جهان برای بازدید از ایستگاه فضایی چین

مدتی پیش رادیو و تلویزیون مرکزی چین و موزه علوم و فناوری چین به طور مشترک نقاشی هایی با عنوان "رویاهای فضایی مشترک" و فعالیت های تعاملی "سوالات فضایی" را برگزار کردند. دوستان جوان و نوجوان از سراسر جهان در این فعالیت شرکت کردند و آثار نقاشی تخیلی و بسیار جالبی را ارائه داده اند.

روز پنجشنبه ۱۵ سپتامبر، سه فضانورد سفینه شن جوئو ۱۴ از طریق رادیو و تلویزیون مرکزی چین و به صورت ویدیویی برای شرکت کنندگان در دو برنامه یاد شده بهترین ها را آرزو کردند.

لیو یانگا فضانورد زن در میان سه فضانورد چینی شن جوئو 14 پس از دیدن این آثار نقاشی گفت: ما علاقه و اشتیاق همه شما به فضا را از روی نقاشی‌ها احساس کردیم. برخی امیدوارند مانند پرندگان به فضا پرواز کنند، برخی تخیلاتی درباره سفر بین ستاره‌ ها داشتند و عده ای تصور کردند که کودکانی با رنگ‌ پوست متفاوت در سیاره‌ای دیگر در حال کاشت درخت و طناب زدن و الاکلنگ بازی کردن و یا حتی رفتن به اردو هستند. بچه هایی هم تصویر ما سه نفر را در فضا هنگام سوار شدن بر شن جوئو 14 به تصویر کشیده اند. نقاشی های همه عالی است!


تسای شو جه فضانورد دیگر چینی در پاسخ به پرسش های جالب جوانان و نوجوانان درباره کار و زندگی آنها در ایستگاه فضایی گفت: همه در مورد زندگی ما در فضا بسیار کنجکاو هستند. در ایستگاه فضایی مانند زمین کار و استراحت می کنیم و در محیط بی وزن فضا نیز حس فوق العاده ای داریم. بخش آزمایشگاهی ون تیان که در ماه ژوئیه امسال به فضا پرتاب شد "خانه" ما را در فضا بزرگ تر و جادارتر کرد. در مرحله بعدی بخش آزمایشگاهی مونگ تیان نیز به فضا پرتاب خواهد شد. تا پایان سال جاری، سه فضانورد چینی دیگر با فضاپیمای شن جوئو 15 پیش ما خواهند آمد. آن موقع ما 6 نفر در ایستگاه فضایی چین سرزنده تر و شادتر خواهیم بود.

سه فضانورد چینی همچنین از جوانان و نوجوانان سراسر جهان دعوت کردند که به ایستگاه فضایی بیایند.

پس از آنکه رادیو و تلویزیون مرکزی چین و موزه علوم و فناوری چین در ماه ژوئن به طور مشترک نقاشی هایی با عنوان "رویاهای فضایی مشترک" و فعالیت های تعاملی "سوالات فضایی" را برگزار کردند. جوانان و نوجوانانی از ۲۰ کشور جهان بیش از ۶۰۰ اثر نقاشی و هزار پرسش ارائه کردند که تخیلات آنها درباره زندگی در فضا، سفر فضایی، حیات در خارج از زمین، استفاده صلح آمیز از فضا و ایجاد یک خانه ایده آل را نشان می دهند.