تجهیزات آشپزخانه صنعتی ناب زیست

تجهیزات آشپزخانه صنعتی چیست؟
اکثر مردم وقتی با عبارت آشپزخانه صنعتی مواجه می شوند به تجهیزات پخت، ماهیتابه ها و شاید یک سرآشپز خشمگین که سر همه فریاد می زند فکر می کنند. این مورد هم ممکن است در یک آشپزخانه باشد اما یک آشپزخانه صنعتی استاندارد بسیار بیشتر از تجهیزات و پرسنل موجود در آن می باشد. آشپزخانه موفق شامل اجزای خاصی است که در یک الگوی خاص سازماندهی شده اند تا عملکرد و کارایی را بهینه سازند. علاوه بر این برخی از سازمان ها می توانند آشپزخانه خود را مطابق با طراحی و مفهوم کلی سازمان خود طراحی کنند. صرف نظر از سبک و طرح، تمام تجهیزات آشپزخانه صنعتی این اجزا را دارند:
تجهیزات شست و شو
تجهیزات انبار
تجهیزات آماده سازی غذا
تجهیزات پخت و پز
تجهیزات ارائه به مشتری

شناخت كافى از انواع و اقسام مختلف فرهاى صنعتى
فرهاى صنعتى به طور خاص براى آشپزى با حجم بالا طراحى شده اند. اگرچه آن ها يكى از گران ترين تجهيزاتى كه شما مى خريد، محسوب مى شوند ولى نمونه هاى معتبر و با كيفيت آن ها ده ها سال عمر مفيد دارند. انواع غذاهاى موجود در منوى رستوران شما مشخص مى كند كه شما به چه نوعى از فرهاى صنعتى احتياج داريد. به عنوان مثال اگر شما تعدادى باربيكيو را در منوى اصلى خود جاى داده باشيد، شما به يك گريل سايز بزرگ احتياج داريد. مورد ديگرى كه بايد در هنگام انتخاب گاز، فر و يا گريل به آن توجه كنيد، سيستم تهويه مطبوع HVAC كه شامل هود و ايمنى آتش است، مى باشد.

آشپزخانه كوچك
يك نمونه از طراحى آشپزخانه كوچك معاصر مى باشد كه داراى اجاق گاز استيل بوده كه بسيار بزرگ و كاربردى مى باشد. ديوارهاى آشپزخانه با پوشش استيل ساخته شده و چاقوها و لوازم جانبى زيادى را كه در آشپزخانه مورد استفاده قرار مى گيرد، در خود جاى داده است.

آشپزخانه فست فود
اين آشپزخانه براى يك فست فود مى باشد كه با الهام از سبك روستيك طراحى شده است. از آجر لعاب دار براى ديوار و سنگ گرانيتى براق براى پوشش روى كانتر جزيره آن استفاده شده است و يك نمونه از آشپزخانه صنعتى محسوب مى شود.

میکسرهای صنعتی:
این میکسرها یکی دیگر از بخش های مهم در انبار شما هستند. این همزن‌ های دستی معمولی شما نیستند، اما می‌توانند چندین کار مانند آماده کردن خمیر، خامه زدن، ایجاد اقلام پخته شده مانند نان و پیتزا و مخلوط کردن خمیر کیک را انجام دهند. این همزن‌ها به شما کمک می‌ کنند تا به سرعت فرآیند آماده‌ سازی غذا را تکمیل کنید و مخلوط‌ های عالی را مستقیماً در فر یا کشوی مواد آماده کنید، چه قصد تهیه یک دسر یا یک غذای اصلی خوشمزه را دارید.حتی اگر دانش لازم در مورد عناصر حیاتی یک تجهیزات آشپزخانه صنعتی را داشته باشید، انتخاب انواع و مدل های خاص برای رستوران و کافه خود آسان نیست. تجهیزات ذکر شده در بالا چالش را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. اگر هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید، همیشه می توانید از کارکنان و سرآشپز خود بخواهید که ایده ای ارائه دهند، زیرا یک آشپز عمیقاً در مورد تجهیزات آشپزخانه صنعتی و اقلام مورد نیاز شما می داند. همچنین می توانید از وب سایت تجهیز گستر، تامین کننده پیشرو تجهیزات آشپزخانه صنعتی در دیدن کنید. جدا از تمام محصولات فوق، آشپزخانه باید دارای سایبان اگزاست فن باشد تا دود و بوی آشپزخانه از بیرون خارج شود.

یخساز صنعتی:
یخساز صنعتی راه حلی قابل اعتماد برای هتل ها، اشپزخانه ها و رستوران ها است که در طول سال به منبع مطمئن یخ نیاز دارند. یخساز صنعتی روشی راحت و بهداشتی برای ایجاد یخ آماده برای استفاده ارائه می دهند. ایده آل برای بارها، کافه ها و رستوران ها.خساز صنعتی برای انواع کاربردهای مهمان نوازی مانند سرد کردن آب میوه ها و نوشابه ها یا روکش تخت های نمایشگر برای تازه نگه داشتن محصولات در طول روز مناسب هستند.سطل‌های یخ راه‌حلی ایده‌آل برای ذخیره‌سازی یخ مکعبی یا پوسته ‌شده برای هتل ‌ها، اشپزخانه ها و رستوران ‌های شلوغ با نیاز دائمی به یخ در حال حرکت هستند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://naabzist.net مراجعه نمایید.