دانلود فیلم کتاب قانون (1387)

فیلم کتاب قانون ساخته مازیار میری و تهیه کنندگی محسن آقاعلی اکبری در سال 1387 و در ژانر کمدی می باشد. از بازیگرانی که در این فیلم حضور دارند می توان از پرویز پرستویی و دارین حمسه و داوود فتحعلی بیگی و مهرداد ضیایی و فریبا جدیکار و نگار جواهریان و نیره فراهانی و روشنک عجمیان و احمد محبی سنگری و داود فتحعلی بیگی و فریده سپاه منصور و نگار حواهریان و ویشکا آسایش نام برد.

خلاصه داستان فیلم کتاب قانون :
مهندس رحمان توانا، کارمند عالیرتبه ی دولتی، در مأموریتی خارج از کشور، به یک دختر زیبای مسیحی دل می بندد. پس از ماجراهایی، سرانجام دختر به دین اسلام مشرف می شود و به همراه رحمان به ایران باز می گردد. اما بازگشتش آغازگر ماجراهایی تازه است. از آنجا که او به اختیار خود و با آگاهی کامل به اسلام گرویده، چالش جدی میان او و کسانی که از طریق شناسنامه مسلمان هستند در می گیرد. اختلافاتی میان او و رحمان، خانواده رحمان، همکاران او و همه ی کسانی که مناسبات و احکام شرع را در رفتار و گفتارشان رعایت نمی کند. بتدریج ادامه ی این اختلافات، گسترده تر می شود تا جایی که نومسلمان قصه ی ما، تصمیم به ترک ایران و گسستن از همسرش می گیرد. اما وقوع یک فاجعه ملی (زلزله بم) شناخت تازه ای از یک ملت به او می دهد. کسانی که با همه ی ضعفهای کوچک و ناچیزشان، در وقت خطر، حماسه آفرین می شوند و معنای تازه ای از اتحاد و انسجام را به نمایش می گذارند.

نام فیلم : کتاب قانون
دستیار های کارگردان : مانفرد اسماعیلی و شکوفا کریمی
نویسندگی : محمد رحمانیان
گروه فیلمبرداری : علیرضا پورامین و محمد ابراهیمیان و ناصر بیک زاده و بهمن نادیاب و عاطف امیری و محمد صاحبی و سامر دادانیان و رودی العجوری و جورج کنعان و سیبو توبلکرجیان
تدوین : محمدرضا مویینی
گروه صدابرداری : یدالله نجفی و رشید دانشمند
مدت : 90 دقیقه