خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه
افراد با خرید خانه در ترکیه با ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار دلار، می توانند اقامت توریستی سه ساله را اخذ نمایند. این اقامت برای ده سال قابل تمدید می باشد و مدت زمان آن بستگی به مبلغ ملک دارد. در ضمن فرزندان زیر ۱۸ سال نیز در پرونده قرار می گیرند. فرزندان بالای ۱۸ سال در صورتی که در ملک سهیم باشند، در پرونده قرار می گیرند. مدت زمانی که برای اخذ اقامت در این پروسه به طول می انجامد، ۳۰ تا ۳۵ روز است. ذکر این نکته ضروری است که کمترین مقدار قیمت ملک برای اخذ اقامت، ۶۰ هزار دلار می باشد و فرد در اقامت سه ساله توریستی اجازه کار ندارد مگر در صورتی که استخدام شده باشد و بیمه اش پرداخت شود یا اینکه شرکتی داشته باشید که پنج فرد ترکیه ای استخدام نموده باشد و بیمه آن ها را رد کند. حداقل حقوق فرد در ترکیه، مبلغ ۲۶۵۰ لیر می باشد و حداقل مبلغ برای تاسیس شرکت حدود ۱۰۰۰ دلار است. فرد با اخذ اقامت توریستی و خرید ملک در ترکیه، می تواند فرزندان خود را در نزدیک ترین مدارس دولتی به ملک خریداری شده، بفرستد. البته در صورت تحصیل درمدارس خصوصی، الزامی در نزدیکی مکان مدرسه وجود ندارد.
ذکر این نکته ضروری است که خرید ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار در ترکیه منجر به اخذ پاسپورت این کشور می گردد که این پروسه زمانی حدود ۶۵ تا ۸۰ روز طول می کشد و فرد به مدت سه سال امکان فروش ملک را ندارد.
برای دریافت پاسپورت ترکیه، مبلغ ملک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همچنین فرد میبایست از لحاظ سیاسی و اجتماعی، وجهه خوبی داشته باشد.
این امکان وجود دارد که با مبلغ ۲۵۰ هزار دلار چند ملک بخرید اما باید به صورت همزمان انجام شود و الزاما باید مبلغ ملک از طریق بانک انتقال گردد. همچنین امکان خرید ملک به صورت قسطی نیز وجود دارد اما امکان اخذ وام وجود ندارد.