فیلم ایرانی آبی

فیلم سینمایی آبی فیلمی با موضوع اجتماعی می باشد , کارگردانی این فیلم را حمید لبخنده و همچنین تهیه کنندگی آن را مرتضی شایسته بر عهده داشته اند و این فیلم محصول سال 1379 می باشد.
بازیگران فیلم آبی : هدیه تهرانی و بهرام رادان و حسن جوهرچی و اسماعیل شنگله و جمال اجلالی و بهناز محرر و پوراندخت مهیمن و آزیتا لاچینی و شیلا خداداد و مهدی پاکدل و اسماعیل شنگنه و

خلاصه داستان فیلم آبی :
دختری جوان به نام مهتاب در حال مسابقه با ماشین ها در خیابان با ماشین فرد مسافرکشی به نام ارسطو در خیابان تصادف کرده و فرار می کند. ارسطو با کمک دوست خود اتومبیل مهتاب را پیدا می کند و بعد از قطعه قطعه کردن آن را به مهتاب تحویل می دهد. مهتاب برای تلافی کار او به دروغ به پدر و مادر ارسطو می گوید که پسرشان او را اغفال کرده و والدین ارسطو بدون فوت وقت آن دو را به عقد هم درمی آورند. بعد از ازدواج، مهتاب مهریه و طلاق می خواهد و از طرفی دیگر چون باخبر می شود که پدرش قصد ازدواج مجدد دارد درصدد آزار ارسطو بر می آید اما زمانیکه با پدرش صحبت می کند پشیمان می شود و مهتاب ضمن عذرخواهی از ارسطو، سند ازدواج خود را به ارسطو می دهد تا مراسم طلاق انجام شود که در این موقع ارسطو از او تقاضای ماندگاری می کند.

نام اثر : آبی
تیم دستیار کارگردان : انوشیروان حداد و ابراهیم شیبانی
گروه نویسندگی و فیلمنامه : حمید لبخنده و اصغر عبدالهی
گروه فیلم برداری : حسن پویا و جلال عالی فکر
گروه تدوین : محمدرضا مویینی و منصوره شهبازی
صدا برداری : ساسان باقرپور
آهنگ و موسیقی : کارن همایون فر
مدت زمان : 80 دقیقه