برج خنک کننده هیبریدی

برج خنک کن یا برج خنک کننده هیبریدی چیست؟
http://dama-mehr.ir/fa/page/29
این سوالی است که برای بسیاری از مخاطبان و مهندسین در صنایع مختلف پیش می‌آید. برج خنک کن هیبریدی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: "برج خنک کننده مدار بسته یا Cooling tower یک دستگاه خنک کننده آب جهت مصرف در نیروگاه‌ها، پتروشیمی، صنایع هسته‌ای و سایر صنایع میباشد."

بسیار جالب است بدانید هدف اصلی اغلب برجهای خنک کن مدار بسته تامین آب سرد برای سایر دستگاه‌های صنعتی می‌باشد. این تجهیز مکمل بسیاری از مبدلهای حرارتی خنک کن روغن، دستگاه‌های تزریق پلاستیک، کوره القایی و دیگهای بخار میباشد. برج های خنک کننده با باز خنک سازی آب به صورت دائم سبب تنظیم دمای دستگاه های صنعتی و افزایش راندمان تولید می‌شوند.

امروزه بسیاری از کارخانجات بزرگ کشور به دلیل شرایط اقتصادی به دنبال افزایش راندمان در تولید خود میباشند. بدین منظور اولین پیشنهادی که میتواند تاثیر بسزایی در این موضوع داشته باشد استفاده از کولینگ تاور هیبریدی در سیستمهای خنک‌کاری ماشین آلات کوچک و بزرگ است. برجها بدلیل داشتن ساز و کار بسیار ساده مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی و خاص در صنعت تبرید دارند. طراحان سیستمهای سرمایشی امروزه با بکارگیری دانش روز مهندسی توانسته اند معضلات بسیاری را از این دستگاه سرمایشی برطرف نمایند.