10 جاذبه گردشگری برتر استانبول

10. برج گالاتا
همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم شهر استانبول مملوء از جاذبه های گردشگری می باشد، یکی از جاذبه های قدیمی و پر طرفدار این شهر به شمار می آید،

9. موزه باستان شناسی
موزه باستان شناسی استانبول از برترین موزه های موجود در کشور ترکیه می باشد که بازدید از آن را به تمامی گردشگران این شهر توصیه می کنیم،..

8. کلیسای چوره
کلیسای چورهنیز از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای شهر استانبول می باشد، این کلیسا در دوره بیزانس ساخته شده است و قدمتی 1600 ساله دارد،..

7. آب انبار باسیلیکا
آب انبار باسیلیکا یکی دیگر از جاهای دیدنی استانبول می باشد که در نزدیکی مسجد سلطان احمد قرار دارد و سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید به عمل می آورند، ..

6. کاخ دلمه باغچه
از دیگر جاهای دیدنی معروف استانبول کاخ دلمه باغچه یا دلما باغچه می باشد که در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده و بد نیست بدانید که در ساخت این مجموعه بیش از 14 تن روکش طلا به کار رفته است..

5. بازار بزرگ
بازار بزرگ استانبول تنها یک مرکز خرید نیست و یکی از برترین جاهای دیدنی استانبول به شمار می آید، این بازار سنتی از نظر ظاهری شباهت زیادی به بازار های سنتی ایرانی دارد و شما می توانید از حجره های موجود در این بازار قدیمی انواع وسایل سنتی را خریداری کنید...

4. کاخ توپکاپی
از دیگر جاهای دیدنی استانبول می توان به کاخ توپکاپی که یکی از برترین بنا های به جا مانده از قرن پانزدهم میلادی می باشد، اشاره کرد.

2. مسجد سلطان احمد
مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد در قرن هفدهم میلادی با بهره گیری از معماری ایاصوفیه ساخته شده است و یکی از شاهکار های معماری موجود در شهر استانبول به شمار می آید..

1. مسجد ایاصوفیه
یکی از زیبا ترین و برترین مسجد های استانبول، مسجد سلیمانیه می باشد که در محله بایزید واقع شده است و سالانه میزبان بسیاری از گردشگران استانبول تور می باشد..