تعمیر مخزن فایبرگلاس

آب هر روز کمیاب تر و با ارزش تر می شود و به همین دلیل است که دیگر نمی توانیم آن را دور بریزیم حتی اگر کثیف باشد و به همین دلیل توصیه می شود که فاضلاب ها را در بسیاری از فعالیت های دیگر مانند آبیاری از مخزن فایبرگلاس استفاده کنند چرا که با توجه به کمبود روز افزون آب، نگهداری و استفاده مجدد از آن ضروری است. یک مخزن فایبرگلاس می تواند جهت نگهداری فاضلاب یا آب های سطحی در رو یا زیر زمین و بصورت دفنی مورد استفاده قرار گیرد.
http://www.irpolymer.com/fa/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84/198/228/132/fiberglass-tank
بمنظور از بین بردن بزرگترین عیب مخزن فایبرگلاس مکعبی که صدمه دیدن آنها بهنگام برخورد اجسام نوک تیز است یکی از مهمترین راهکارهای تقویت مخزن فایبرگلاس – مخزن ذخیره آب فایبرگلاس ( بهبود و موفقیت در استفاده . بهره وری مخزن ذخیره آب فایبرگلاس ) طراحی صحیح این مخازن می باشد .
هرچند فیبر کربن به دلیل دارا بودن وزن کمتر و استحکام قوی تر در نسبت های مساوی با فایبرگلاس جایگزینی مناسب برای ورقه های فایبرگلاس می‌باشد. رفته رفته این نسل جدید از ترکیب مواد پلیمری و الیاف شیشه توانست کاربرد خود را در صنایع لوله کشی و همچنین مخابرات نیز ثابت نماید. فایبرگلاس به دلیل نفوذپذیری به سیگنال ها و تضعیف کم آنها برای پوشاندن تجهیزات مخابرات مورد استفاده قرار گرفت.