دستگاه پزشکی Nano Fat Kit

نانوچربی ( NanoFat ) یا لیپید ذره ای ( Lipogems ):
پزشکان همواره به دنبال استفاده از بافت‌های بدن به عنوان منبعی برای یافتن درمان های جدید و بی خطر بوده اند. استفاده از بافت چربی در سال های اخیر به عنوان یک منبع غنی از سلول های بنیادی مزانشیمی در پزشکی بازساختی رایج بوده است.

نانوفت یک بافت هموژن و بسیار خرد شده از بافت چربی میباشد که امکان تزریق با سر سوزن های بسیار ظریف رابه پزشک می دهد.این فراورده (نانوفت) غنی از سلولهای بنیادی مزانشیمی و فاکتورهای رشد می باشد.

مزایا و کاربردهای نانوفت گرافت:

تا پیش از این روش های آنزیمی متداول ترین راه فراوری بافت چربی برای جداسازی سلول های بنیادی بوده است که به دلایل مختلف پزشکان را با مشکل مواجه می کرد. اولین مشکل نیاز به انجام این روش آنزیمی در محیطی تحت شرایط GMP بود که وجود اتاق تمیز با کلاس بالا را ملزوم می داشت. از طرف دیگر روش آنزیمی زمان‌بر بوده و پروسه فراوری را طولانی می کند.

روش NanoFat یا Lipogems با کمک نیروهای مکانیکی، نیاز به آنزیم را برای فراوری بافت چربی از بین می برد. این روش بدلیل استریل بودن و closed بودن تمام مراحل و عدم نیاز به آنزیم به عنوان یک روش با حداقل دستورزی ( Minimal Manipulation ) مطرح می باشد. در این روش بافت چربی حاصل از لیپوساکشن طی مراحل شستشو، خرد شدن مکانیکی و فیلتراسیون به یک بافت هموژن بسیار ریز غنی از سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد فراوری می شود که قابلیت تزریق با استفاده از سرنگ هایی با سر سوزن بسیار ریز ( ۲۷G-30G ) را به پزشک می دهد.

اجزای تشکیل دهنده ست نانوفت گرافت :

کیت نانوفت : هموژن سازی و خرد کردن بافت چربی جهت تزریق های ظریف
Shaker : جهت راحتی پزشک و کاهش زمان فرایند خرد سازی بافت های حجیم و تبدیل آن به نانوفت از این دستگاه استفاده میشود
ultrasonic cleaner :تمیز کردن ابزار های این کیت به خاطر خاصیت چربی بسیار سخت و زمان بر بوده به کمک این دستگاه شستشوی دقیق صورت گرفته و در زمان صرفه جویی میگردد.
درمان ها
به عنوان یک فیلرمناسب جهت قوام سازی و ترمیم بافت پوست (مخصوصا رینکل های زیر چشم )
برای مدیریت درد و ترمیم مفاصل (استئوآرتریتا)
برای مدیریت و ترمیم بافت زخم
برای مبارزه با ریزش مو

شرکت دانش بنیان فن آوران سپید جامگان
WWW.3MEDGROUP.COM
تلفن : 02172478