رئیس جمهوری صربستان: خاطرات خود از این کمک ها و دیدار با رئیس جمهور چین را خواهم نوشت

الکساندر ووجیچ، رئیس جمهوری صربستان به تازگی از تصمیم خود برای نوشتن محتوای دیدارهای سیاسی با رئیس جمهور چین خبر داده است.
او در این باره می گوید: بارها با شی جین پینگ رئیس جمهور چین دیدار و گفتگو کرده و هر بار فراموش نشدنی بوده است. در سال 2016، کارخانه فولاد قرنی که زمانی به عنوان "غرور صربستان" شناخته می شد، در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. در این بازه زمانی حساس، شی جین پینگ و شرکت های چینی به کمک آمده، کارخانه فولاد را نجات دادند و بیش از 5000 کارگر به کارگاه ها بازگشتند. او خاطرنشان می کند که رئیس جمهور چین بارها و در مقاطع مختلف به کشور صربستان کمک کرده است. آن چنان که در سال 2020 هنگام آغاز شیوع کووید-19، ووچیچ در همه جا به دنبال کمک بود اما بی‌فایده بود. شی جین پینگ بلافاصله با ووچیچ تماس گرفت و تجهیزات پزشکی مختلف یکی پس از دیگری وارد صربستان شد.
رئیس جمهور صربستان می افزاید: صربستان هرگز این کمکهای چین را فراموش نخواهد کرد و برای دوستان چینی اش روزی این کمک ها را جبران خواهد کرد.
دراین باره باید اشاره داشت که روابط عمیق بین شی جین پینگ و ووچیچ عمیقاً رئیس جمهور صربستان را تحت تأثیر قرار داد. آن چنان که رئیس جمهور صربستان به تازگی گفته که تصمیم دارد خاطرات و محتوای دیدارهای سیاسی خود با رئیس جمهور چین را به نگارش در بیاورد.