منهول پلی اتیلن ناب زیست

آدم رو یا منهول پلی اتیلن چه کاربردهایی دارد؟
استفاده از آدم رو یا منهول پلی اتیلن در شبکه های ها انتقال فاضلاب بسیار کاربرد دارد. این منهول، کار انتقال، تغییر جهت مسیر فاضلاب، تغییر چند مسیر به یک مسیر، کاهش و افزایش حجم فاضلاب و دیگر مسائل مرتبط با فاضلاب را تا حد زیادی آسان نموده است.
آدم رو می تواند چند مسیر انتقال کابلهای مخابراتی را در یک محل متمرکز کند. در مسیر انتقال کابل های مخابراتی لازم است که یک مقرّ میانی وجود داشته باشد تا بتوان از طریق آن جریان کابل ها را به مسیرهای دیگر هدایت کرد یا اینکه مسیر آنها را به صورت واحد در آورد.
منهول پلی اتیلن یا آدم رو، همچنین برای انتقال کابل های برق نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کابل های برق، به خاطر اینکه دارای ولتاژ و آمپراژ بالا هستند نیاز دارند تا از هر گونه اتصال ناشی از رطوبت محافظت شوند. منهول پلی اتیلن قادر است شبکه انتقال کابل های برق را از هر گونه آسیب ناشی از رطوبت، دما، فشار و ضربه محافظت کند.
آدمرو یا منهول پلی اتیلن در مسیر انتقال لوله های آب نیز می تواند نقش موثری ایفا کند. این آدم رو قادر است با ایجاد یک حوضچه میانی یا فلکه مرکزی، فشار و سرعت آب رو کنترل کرده تا بتوان آب را به مسیرها و مناطقی که نیاز به فشار بیشتری دارند منتقل نمود.

منهول پلی اتیلن مخابراتی
منهول پلی اتیلن برای ساخت بیشتر صنایع صنعتی استفاده میشود از پلی اتیلن بر ای ساخت لوله ها و دریچه های منهول پلی اتیلن استفاده میشود بله درست متوجه شدید دریچه های منهول پلی اتیلن این دریچه ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است درست است که به پلی اتیلن نمیخورد که از مقاومت خوبی برخوردار است این دریچه ها را در پیاده رو استفاده میکنند و میتوانند فشاری ندیک به 12/5 تن را تحمل کنند این دریچه ها را نیز میتوانید در استخر ها پارکینگ ها و پارک ها استفاده کرد.

مواد اولیه تهیه منهول پلی اتیلن و روش تولید آن
همانطور که در متن بالا گفتیم، منهول پلی اتیلن را به عنوان منهول پلی اتیلن پیش ساخته نیز می ‌شناسند که از مواد پلی اتیلن با دانسیته بالا تولید می شود. همچنین می‌توان از مواد H.D.PE یا L.L.D.PE گرید روتاری مولدینگ نیز استفاده نمود و منهول پلی اتیلن را تولید کرد. منهول پلی اتیلن باید طبق استاندارد ملی ایران، قابلیت ماندگاری در فضای باز را داشته باشد. به همین دلیل منهول‌ پلی پلی اتیلن در مقابل اشعه UV خورشید مقاوم هستند. برای آب بندی قطعات مختلف نیز از نوار آب بندی از جنس E.P.D.M و پی وی سی استفاده می‌ شود؛ پیچ و مهره‌ ها و واشر های منهول نیز جز قطعات پکیج منهول تحویلی به مشتری هستند که برای منهول هایی که بصورت یکپارچه نیاز نیست.
تولید منهول‌ پلی اتیلن در قطرها و ارتفاع مختلف: وجود قطعات متعدد در منهول پلی اتیلن فاضلاب، سبب شده تا بتواند ارتفاع آن را به خوبی تنظیم کرد. قطعات پیچی یا نر و ماده این منهول پلی اتیلن اجازه می دهد تا در صورت نیاز ارتفاع آن را تا 12 متر افزایش داد.

تولید کفی منهول پلی اتیلن به دو صورت ماهیچه ‌دار و ساده امکان پذیر است.
تولید پله‌ های از جنس پلی اتیلن و به صورت یکپارچه که قیمت بسیار مناسبی دارد و لیز نیست و دچار خوردگی نمی شود.
طراحی منهول‌ پلی اتیلن در ضخامت‌ های مختلف: ضخامت و شکل هندسی منهول پیش ساخته، مقاومت در برابر هر گونه فشار جانبی خاک و فوقانی ترافیکی میسر ساخته است. بدنه این محصول قابلیت تحمل بالایی در برابر فشار ناشی از سیالات و اجسام جامد دارد.
تولید اتصالات منهول پلی اتیلن با واشر E.D.P.M ضد خوردگی
مقاومت حلقوی منهول پلی اتیلن SN=8 می‌باشد که مثل لوله های کاروگیت است
آب بندی کامل بدنه منهول و اتصال قطعات با واشر E.P.D.M
هزینه ساخت و راه ‌اندازی بسیار بصرفه است: وزن پایین و وجود قطعات کم ارتفاع منهول پلی اتیلن، نیاز به ماشین آلات سنگین را برطرف کرده است.
مقاومت در برابر تعدادی از مواد شیمیایی مختلف: بدنه پلیمری منهول پلی اتیلن، در برابر اثر خورندگی مواد شیمیایی بسیار مقاوم بوده و اجاز نمی دهد تا با نشت فاضلاب به خاک، محیط طبیعی آلوده شده و آسیب ببیند
عدم نیاز به تعمیر ولی در صورتی هم که نیاز به تعمیر باشد تعمیرات راحتی دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه https://naabzist.net مراجعه نمایید.