لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن یا لوله تحت فشار، لوله تک جداره، لوله فشار قوی، لوله آبیاری قطره ای، از اکسترود کردن پلی اتیلن گرید EX3 شامل pe80 و pe100 و بدون افزودنی های دیگر همچون گرانول و مواد درجه دو ساخته میشود. لوله‌های پلی اتیلنی در سایزهای 1/2 اینچ تا 110 میلی متر بصورت کلاف 100 متری، و در سایزهای 125 میلیمتری تا 2400 میلیمتر در شاخه های 6 و 12 متری تولید می شود.

همین مواد پلی اتیلنی با دانسیته بالاست که به لوله پلی اتیلن تک جداره تحت فشار شکل، ظاهر و مقاومت در فشار های 4 بار ، 6 بار ، 10 بار ، 16 بار و در لوله‌های پلی اتیلن گازی تا 20 بار را میدهد. این ویژگیها باعث محبوبیت آنها برای گازرسانی، آبیاری قطره ای و آبرسانی و تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی شده است. لوله HDPE در آب و هوای معتدل عملکرد بسیار مناسبی دارد. اگر ملاحظات نصب و مهندسی کامل رعایت گردد، از آنها می توان برای سالهای طولانی بدون هیچگونه مشکل و شکسته شدن لوله استفاده کرد .

"لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن تک جداره
لوله پلی اتیلن تک‌جداره یکی از انواع لوله‌هایی است که می‌توان از آن در فشارهای بین ۲ تا ۴۰ اتمسفر (بسته به مواد اولیه و قطر و ضخامت لوله) در صنایع مختلف استفاده نمود. ویژگی‌های منحصر بفرد لوله HDPE نسبت به انواع دیگر لوله‌ها ( فولادی، آزبست، و …) باعث گردیده است که سرعت رشد استفاده از این لوله‌ها در شبکه‌های انتقال و توزیع آب و سیستم‌های آبیاری تحت فشار نسبت به دیگر موارد بسیار بیشتر باشد.

مصرف لوله آبیاری پلی اتیلن تحت فشار با گذشت زمان رشد چشمگیری داشته و این رشد فزآینده به دلیل استفاده از تكنولوژی های جدید در ساخت مواد اولیه با کیفیت بهتر، باعث شده است تا نسل جدیدی از لوله‌های HDPE های گرید (high grade) به وجود بیاید.

قیمت لوله پلی اتیلن
مشخصات لوله پلی اتیلن تک جداره
وزن کم و سهولت در حمل و نقل
مقاوم در برابر حرارت تا ۸۰ درجه سانتیگراد
مقاوم در برابر برودت تا ۷۰ – درجه سانتیگراد
مقاوم در مقابل فشار بالا تا ۱۶ اتمسفر
سهولت در نصب
مقاوم در مقابل ضربه
مقاوم در مقابل انواع مواد شیمیایی
دارای اتصالات متنوع
ضمانت کیفیت و مرغوبیت جنس تولیدی
مقاوم در مقابل تاثیر اشعه آفتاب و ازن
لوله پلی اتیلن دو جداره
لوله پلی اتیلن دوجداره جهت انتقال فاضلاب و سیالات بدون فشار داخلی و جریان بصورت ثقلی طراحی و ساخته شده است. لوله پلی اتیلن فاضلابی توانایی تحمل فشار خارجی و نیروهای زیر سطحی و ترافیکی بسیار بالایی دارد و به دلیل دارا بودن این مزیت ممتاز و قیمت پایین تر آنها نسبت به لوله‌های تک جداره تحت فشار در صنایع دیگر نیز از این لوله‌ها استفاده می‌نمایند.

به عنوان مثال از لوله‌های اسپیرال پلی اتیلن در پل‌سازی و راه‌سازی بسیار استفاده می‌کنند. لوله‌ دوجداره پلی اتیلن غالبا با عناوین لوله‌ کاروگیت و لوله‌های اسپیرال نامیده می شوند که تکنولوژی تولید آنها یکسان و تنها تفاوت آنها در قالب اکستروژن می‌باشد.

شاید بعد از انتقال فاضلاب در زیر زمین و درون شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب که دلیل اصلی اختراع لوله پلی اتیلن فاضلابی بوده است؛ کاربردهایی همچون تولید سپتیک تانک پلی اتیلن، مخازن اسید پلی اتیلنی و منهول های آماده باعث رشد تقاضای لوله‌های دوجداره پلی اتیلن گردیده است.

تولید کننده اتصالات پلی اتیلنی
مهمترین مشخصات لوله‌های پلی اتیلن فاضلابی
ضریب زبری پایین
عدم گرفتگی لوله در اثر رسوبات
مقاوم در مقابل حلال‌ها و گازهای شیمیایی
وزن کم در مقایسه با لوله‌های بتنی مشابه
عدم نیاز به ماشین آلات سنگین در موقع اجرا، صرفه جویی در هزینه‌های اجرائی
عمر بسیار طولانی بهره‌برداری
تولید با تکنولوژی جدید و به روز با کیفیت بالا
برای توضیحات بیشتر به سایت https://naabzist.net/%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%84%D9%86 مراجعه کنید