نحوه کار با دستگاه تعیین درصد شیرینی و شوری در تغذیه

شوری:
نمک زیاد در رژیم غذایی منجر به افزایش فشار خون شده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد. به گزارش انجمن قلب امریکا؛ اگر مردم جهان میزان مصرف نمک را کمی بیشتر از نصف مقدار مصرفی شان کم کنند حدود 30 میلیارد دلار در هزینه‌های درمانی صرفه‌جویی خواهند کرد و همچنین باعث کاهش فشار خون بالا تا 35 درصد می‌شود (نمک زیاد در برخی افراد آب بدن را جذب کرده و رگ‌های خونی را بلوکه می‌کند.)
وزارت کشاورزی ایالات متحده اعلام کرده هر فردی نزدیک به 2300میلی گرم در روز نمک مصرف می‌کند. اگر فردی 51 سال یا بیشتر از آن سن داشته باشد و مبتلا به فشار خون بالا، دیابت و بیماری‌های مزمن کلیوی باشد، می تواند 1500میلی گرم نمک در روز مصرف کند. البته این میزان مصرف نمک به شرط انجام فعالیت‌های بدنی و پرهیز از خوردن تنقلات حاوی سدیم است. همچنین اگر فردی به لحاظ سلامت بدنی در شرایط مطلوبی باشد، می تواند در طول روز 2300میلی گرم نمک مصرف کند. البته باید این میزان را در سه وعده غذایی و دو میان وعده مصرف کند. «اندرو دبلیو راسل» از انجمن بین‌المللی تغذیه می‌گوید: نباید در هر وعده بیش از 460 میلیگرم نمک مصرف کرد.

شیرینی:
به طور طبیعی قند همراه با ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و آنتی اکسیدان‌ها در میوه‌ها، سبزیجات و محصولات لبنی وجوددارد اما این نوع قند هیچگونه نگرانی و خطری برای سلامتی ندارد. بلکه غذاهایی که با قند غنی شده‌اند، مانند غذاهای فرآوری شده، نوشابه‌ها، شکلات و غذاهای بسته ‌بندی شده معمولاً دارای مواد مغذی کم و کالری بیشتری هستند. قند و شکر اضافه شده در این فرآورده‌ها باعث افزایش وزن، فشار خون بالا، ابتلا به سندرم متابولیک و دیابت نوع دو می‌شود. همچنین جایگزین کردن غذاهایی غنی از قند و شکر به جای مصرف غذاهای حاوی قند طبیعی منجربه کمبودهای تغذیه‌ای می‌شود.

متخصصان تغذیه می‌گویند، بیش از 25درصد از کل کالری بدن با اضافه کردن شکر به رژیم غذایی تأمین می‌شود. در یک رژیم غذایی حاوی 2هزار کالری میزان مصرف شکر باید کمتر از 5/12 قاشق چایخوری در روز باشد.
انجمن قلب امریکا اعلام کرده، متوسط مصرف روزانه شکر در بین مردم 22 قاشق چایخوری است. توصیه می‌شود در مورد مصرف شکر محافظه کارانه‌تر عمل شود. این مقدار برای زنان 6 قاشق چایخوری و 9 قاشق چایخوری در روز برای مردان در نظر گرفته می‌شود. همان‌طور که مقدار مصرف نمک بر اساس وعده‌های غذایی و میان وعده‌های روزانه تقسیم می‌شود این برنامه را می‌توان در مورد مصرف شکر نیز اجرا کرد.
به عنوان مثال یک زن بالغ که در سه وعده غذایی و دو میان وعده، حدود 2000کالری مصرف می‌کند مقدار شکر مصرفی‌اش باید حدود 2/1 قاشق چایخوری در هر وعده یا 8/4 گرم باشد. تعیین میزان محتوای نمک و شکر در بسته ‌بندی‌های مواد غذایی کار بسیار ساده‌ای است اما با این حال لیبل‌های غذایی مقدار شکر طبیعی اضافه شده را نشان نمی‌دهند. ماست‌های شیرین، کمپوت‌ها و سبزیجات کنسرو شده حاوی انواع سس‌ها مقدار قابل توجهی شکر دارند. اسکن برچسب‌های این گروه از مواد غذایی اطلاعات کافی درباره میزان شکر ارائه می‌دهند که توجه به آنها ضروری است.
هلدینگ KTG مرکز فروش تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتی ,یکی از معتبرترین عرضه کننده لوازم، ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی در ایران است. این هلدینگ با دارا بودن تجربه چندین ساله موفق در این عرصه، آماده ارائه بهترین لوازم آزمایشگاهی به شما مشتریان گرامی است. در این میان می توان به انواع رفراکتومتر چشمی و رفراکتومتر دیجیتال برای اندازه گیری درصد بریکس یا همان شیرینی و شوری یا همان نمک در مواد غذایی اشاره نمود.
جهت کسب مشاوره رایگان با کارشناسان هلدینگ KTG در ارتباط باشید.
https://www.ktglabgroup.com/category-refractometer/
تلفنهای شرکت: 5-44276021-021
پیام در واتساپ: 09024809888