نحوه عملکرد مخزن آب هوایی

این مخازن جهت ذخیره آب استفاده می شود و مورد استفاده در کارخانجات، دامداریها، زمین های کشاورزی و .... می باشد. حجم و ارتفاع مخزن های ایستا پلیمر شریف متفاوت می باشد و از حجم 2 متر مکعب تا 500 متر مکعب و ارتفاع 6 الی 60 متر نصب می شود. یک نکته مهم که در مخزنسازی هوایی باید به آن توجه کرد احتمال یخ زدگی مخزن می باشد. به این دلیل که مخازن هوایی از هر طرف در معرض جریان هوا می باشد. برای جلوگیری از یخ زدگی آب مخرن، مخازن هوایی، کاور پوشیده می شود و توسط فوم داخل کاور تزریق می شود. برای طولانی شدن عمر مخازن هوایی باید حداقل سالی یکبار مخزن شستشو داده شود و رسوبات و املاح ته نشین شده در مخزن تخلیه شود. مخازن هوایی به دلیل نصب در ارتفاعات فشار مورد نیاز آب را جهت انتقال تامین می کند
مخازن هوایی آب را دیگر نمی توان صرفا به عنوان یک تانکر ذخیره آب تلقی نمود بلکه در صورت استفاده از یک طرح زیبا برای مخازن هوایی می تواند یک لوگوی تبلیغاتی یا به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ مورد استفاده قرار گیرد و نوع کیفیت ساخت آن میتواند نشان دهنده شخصیت و کلاس یک مجموعه را توضیح دهد در یک مجموعه بزرگ مثل شرکت میهن یا مجموعه های تفریحی یک مخزن هوایی آب میتواند بزرگ ترین نقطه و اولین سازه ای باشد که به صورت علامت و نماد ان مجموعه باشد و اگر به آن مجموعه یک بیزینس من با تجربه مراجعه کند و با یک سازه درجه دو مواجه شود متوجه این میشود که برای مدیریت ان مجموعه کیفیت مهم نیست و در تمامی تولیدات و سازه ها بی دقتی شده .
شرکت ایستا پلیمر شریف برای طراحی مخازن هوایی به حجم مخزن هوایی نیاز داریم . در انتخاب حجم مخازن هوایی برخلاف مخازن زمینی بلند، باید صرفه‌جویی کرد زیرا اضافه شدن حجم در این مخازن بر هزینه ساخت آن بسیار می‌افزاید و حتی در حجم‌های بسیار زیاد ساخت آنها را با مشکلات فنی و اقتصادی زیادی مواجه می‌سازد. قابل ذکر است که هزینه ساخت مخازن هوایی سه تا پنج برابر مخازن زمینی هم‌حجم آنها می‌باشد. بدین جهت طرح مخازن هوایی آب تنها وقتی درست است که دسترسی به بلندی‌های طبیعی در نزدیکی منطقه امکان‌پذیر نباشد.
مخزن آب هوایی ایستا پلیمر شریف:
http://www.irpolymer.com/fa/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/118/air-water-tank