استاد فرشته نگارشی مولف و مودرس حوزه آرایشی و بهداشتی

در ابتدا خودتان را کامل معرفی بفرمایید؟
فرشته نگارشی,استاد دانشگاه و مدرس تخصصی صافی،احیای، رنگ و متخصص کار با مواد در مجموعه کبس و دیگر شرکت ها حدود ۳۵ سال است که کار تحقیقاتی انجام میدهم و نزدیک به ۶۸ جلد کتاب تالیف کرده ام و ۱۸ دی وی دی که تحت نظارت وزارت ارشاد به چاپ و تکثیر رسیده است.
استاد نگارشی به دلیل رضایتمندی بالای هنرجویان و دانشجویان از تدریس و آموزش شما تصمیم گرفتیم گفت وگویی با شما ترتیب بدهیم. چقدر حس خوشایندی است . نظر خودتان؟
هدف نقشی است که از ما جای می می ماند.از همان ابتدا که شروع کردم حین اینکه سالن دار بودم آموزش هم می دادم و دوست داشتم امضاء و خطی در آثارم ماندگار بماند. در حقیقت رضایت مندی مشتریان و دانشجویان برایم اهمیت داشت و خدا را شاکرم که نزدیک به دوازده سال است در دانشگاه علمی کاربردی مشغول به تدریس هستم.
مهمترین دغدغه شما در کلاس‌هایتان؟
با این هدف جلو آمدم که دانشجو باید کار یاد بگیرد تا بتواند کارآفرینی کند و من متعهد هستم درست به هنرجویان آموزش بدهم و این مهمترین گزینه برای من است.
مردم و علاقه مندان به این عرصه دوست دارند بیشتر از فعالیت‌های شما بدانند؟
تمام کلاس هایی که در رابطه با صنعت وعلم آرایش و پیرایش هست را تدریس می کنم.آموزش و تدریس گریم,شنیون,کوپ,کراتینه ,رنگ مو و احیای مو و برای من خیلی مهم است هنرجویان در ابتدا در دانشگاه دوره ببینند و مدارک لازمه را کسب کنند و اینکه درست و اصولی یاد بگیرند.
رمز موفقیت استاد نگارشی؟
رمز موفقیت در درجه اول خواستنی بود که از خداوند خواستم و توکل بر خداست و دوم حمایت پدرم بوده است. یکی دیگر از رموز موفقیتی که به زعم دیگران بیان شده است خیلی سعی کرده ام که علمی به دانشجویان و هنرجویان مطالب را آموزش بدهم.
شما در این عرصه جزء اولین و اولین‌ها هستید. از اولین کتابتان بگویید؟
اولین کتاب هنر آرایش زیبایی را در سال 1368 به رشته تحریر و تالیف درآوردم و بعد کتاب آزمون، کوپ به روش هندسی، شنیون 1و 2 ، کوپ 1و 2، و کلی کتاب‌های دیگر که در این مصاحبه خارج از حوصله خوانندگان عزیز است و خدا را شاکرم که نزدیک به ۶۸ جلد کتاب آموزشی و همچنین نوشتن مقاله را به رشته تالیف درآوردم.
مهمترین خلاقیتی که در این عرصه از شما سر زده است؟
احساس کردم در صنعت زیبایی چند چیز جای خالی دارد.من در این صنعت دوره نقاشی دیدم و ترکیب رنگ ها را به خوبی یاد گرفتم و بعد رشته شیمی خواندم و از کاربرد مواد شیمیایی و آنالیز آن بهره بردم همچنین دوره‌های آموزشی را در کشور آلمان و ایتالیا و فرانسه گذراندم تا بتوانم بهترین ها را برای دانشجویان و هنرجویان به همراه داشته باشم.
در پایان چه صحبتی دارید و افراد از چه طریقی می‌توانند با شما در ارتباط باشند؟
توصیه من به همه خانم ها و آقایان این است که همیشه پویا باشید.علم را یاد بگیرید و توقف نکنید.پویا و خوش نیت و به خدا توکل کنید.
اینستاگرام:
fereshtehnegareshi