جاذبه های بانکوک. تایلند.

کلان شهر بانکوک ، شهر فرشته ها
کلان شهر بانکوک در تایلند، پایتخت این کشور بوده و یکی از شهر های توریستی پر طرفدار با جاذبه‌های دیدنی فراوان است که تمام قشر گردشگر را با هر نوع سن و سلیقه‌ به خود جذب می کند. در اصل نام رسمی و محلی این شهر کرونگتپ Krungthep به معنای شهر فرشته ها است ولی دیگر کشور ها آن را به نام بانکوک یا بانگکوک می شناسند.

اگر چه اکثر غذاهای تایلندی به مذاق ما ایرانی ها خوش نمی آید اما می توانید غذاهای متنوع خوشمزه هم در میان غذاها و رستوران های مختلف پیدا کنید. جاذبه های متنوع بانکوک دلیل سفر بیشتر گردشگران به این شهر پرجمعیت است. بازار روی آب، با قایق ها و کایاک های چوبی و مردم بومی اش که بر روی کانال آب محصولات محلی خود را می فروشند.

شهر تاریخی آیوتایا که به شهر سوخته تایلند نیزمعروف است. مجموعه کاخ پادشاهی Grand Palace یکی از مکان های دیدنی بانکوک محسوب شده که محل سکونت پادشاهان تایلند از اواخر قرن ۱۸ تا اواسط قرن ۲۰ ام بوده و شامل مجموعه ای از بناهای زیبا و چشم گیر است. قایق سواری بر روی رودخانه منطقه کانچانابوری و فضای آرام آن به علاوه دیدن ساختمان های مدرن تجربه ای متفاوت از شهری آسیایی را به شما هدیه می دهد.

رز گاردن یا بازار گل بانکوک نه تنها به خاطر تنوع گل های رزی که دارد بلکه به خاطر جشن ها و مراسمات مذهبی و متنوع که مردم این شهر در آن برگزار می کنند، معروف است. در رستوارن های لوکس و گران هتل های ۵ ستاره این شهر بر روی پشت بام، شام سفارش دهید و از منظره نورانی چراغ های شهر در شب لذت ببرید. حتی سیستم حمل و نقل بانکوک و قطار هوایی آن نیز می تواند جزو تجربه های جدید برای شما به حساب بیاید.