آموزش میانگین متحرک ارز دیجیتال به زبان ساده

میانگین متحرک Moving averag یکی از شاخص‌ های مهم در تحلیل تکنیکال است، که با حذف نوسانات قیمتی کمک می ‌کند، تا سرمایه ‌گذار بتواند تصویر بهتری از متوسط قیمت و روند قیمتی را ترسیم کند. میانگین متحرک به شما کمک می کند تا نویزها را از نمودار قیمت حذف کنید. همچنین با بررسی نمودار میانگین متحرک خیلی سریع می توانید یک دید مناسب از حرکت قیمت به دست آورید.
برای آموزش میانگین متحرک ارز دیجیتال به بیان ساده توجه داشته باشید اگر شیب نمودار میانگین متحرک رو به بالا بود، به این معناست که قیمت در حال رشد است و روندی صعودی دارد، اما اگر شیب رو به پایین بود نشانگر روند نزولی بازار و قیمتها می باشد. اندیکاتور میانگین متحرک از قیمتها به عنوان داده‌ ها استفاده می‌ کند و بر اساس دوره زمانی تعریف شده میانگینی از قیمتهای گذشته محاسبه می‌ کند و آن را در قالب خطی بر روی نمودار قیمت نمایش می ‌دهد؛ بر این اساس اندیکاتور میانگین متحرک یک اندیکاتور دنباله ‌روی روند است که حرکتی شبیه به حرکت نمودار قیمت را نمایش ‌می‌ دهد. همچنین میانگین‌ های متحرک می ‌توانند به‌ عنوان خط حمایت و مقاومت نیز عمل کنند. میانگین متحرک یکی از شاخص ‌های قیمتی دنباله ‌رو می باشد، چرا که متوسط قیمت در گذشته را نشان می‌ دهد. (برای مثال ۵۰، ۱۰۰ یا ۲۰۰ روز گذشته)
تریدرها از (MA)در ارز دیجیتال برای شناسایی روندها، تحلیل بازارها و تعیین دقیق مناطق تجاری و خرید و فروش استفاده می‌ کنند. میانگین متحرک به معامله گران کمک می ‌کند تا روند موجود بازار را شناسایی کنند. همچنین می ‌تواند نشانه تغییر روند را نیز نشان دهد.
میانگین متحرک، میانگین قیمت را در یک بازه زمانی مشخص نشان می‌ دهد. با این وجود، روش ‌های مختلفی برای محاسبه میانگین متحرک در ارز دیجیتال وجود دارد. به همین دلیل است که انواع مختلف وجود دارد. به آنها «متحرک» گفته می‌ شود زیرا، با حرکت قیمت، داده‌ های جدیدی به محاسبه اضافه می‌ شود؛ بنابراین میانگین تغییر می ‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه این ویدیو را تا انتها مشاهده نمایید.