فیلم سینمایی دیوانگان رقص Jitterbugs 1944 - لورل و هاردی

فیلم سینمایی دیوانگان رقص یا همان فیلم رقص دو نفره که به اینگلیسی Jitterbugs هست. در سال 1943 ساخته شده است.
جزو فیلمهای دوبله شده از زوج هنری و کمدی لورل و هاردی یا همان چاق و لاغر خودمون میباشد.
نکته مهم اینست که دسته ای از فیلمهای قدیمی و جالب در کشورمان در گذشته دوبله شده و از تلویزیون پخش شده است.
این فیلمها در سالن های سینما هم اکران شده است. ولی متاسفانه دست اندر کاران و فعالان حوزه هنری کشور نسبت به این فیلمها بی مهری کرده اند و یا اینکه تنها فیلمهای باب میل خود را از آرشیو فیلمها بیرون کشیده و پخش میکنند. و بقیه فیلمها که به نظر من گنجینه و اندوخته هنری کشور هستند به فراموشی سپرده میشوند.
این فیلمها تنها نه به خاطر فیلم بودنشان بلکه به خاطر جای گرفتن صداهای ماندگار هنرمندانی همچون مرحوم استاد مقبلی و بقیه دوبلورهای معروف این مرز و بوم حائز اهمیت است. و باید در حفظ و نشر آنها سعی و تلاش شود. نه اینکه به دست گرد و غبار فراموشی سپرده شود.
کانال خان آقا در غیاب این عزیزان وظیفه آنها را متقبل شده و اینگونه فیلمهای کمیاب و پر خاطره رو یافته و تقدیم حضور فارسی زبانان عزیز مینماید.
کیفیت تصویری فیلم در حد خوب و حتی عالیست ولی در برخی از دقایق فیلم دیالوگ های نا مربوط با صدای اصلی فیلم قاطی میشه البته نامحسوس و قابل اغماض میباشد.
با توجه به اینکه بعد از مدتها جستجو این تنها نسخه دوبله شده موجود از این فیلم هست. فعلا باید به همین نسخه قناعت کرد و انشاالله به محض پیدا کردن نسخه ای بهتر حتما تقدیم شما عزیزان خواهم نمود.
با تشکر :
علی بابایی (خان آ قا)