فیلم ایرانی دندان مار

فیلم سینمایی دندان مار فیلمی با موضوع اجتماعی می باشد , کارگردانی این فیلم را مسعود کیمیایی و همچنین تهیه کنندگی آن را مجید مدرسی و محمدمهدی دادگو و مجید مدرسی محمدمهدی دادگو بر عهده داشته اند و این فیلم محصول سال 1368 می باشد.
بازیگران فیلم دندان مار : فرامرز صدیقی و گلچهره سجادیه و احمد نجفی و فریبا کوثری و حسن رفیعی و نرسی کرکیا و سعید پیردوست و رضا خندان و نصرت کریمی و محمد عبدالهی و عباس قاجار و محمدولی احمدلو و شاهد احمدلو و سعید کریمی و جلال مقدم و سعید دلیری و کریم مرائی و داوود عمادی و اعظم نجاتی و سیامک اشعریون و خسرو منصوری و شکراله منصوری و مجید علی زاده و حسن کمالی و محمدتقی حشمتی و محمد جاهدی و مصطفی آقاجان زاده و فرخ عاقبت بخیر و اکبر جواهری و محمدی قبادی و امیر عامری و افشین اشعریون و شهرام اشعریون و علی قبادی و مهدی قبادی و عسگر پیکاری و حسن مطلبی و محمد نظافتی و عباس نعمتی و داوود جعفری و امیر میرایی و رضا میرایی و امیر امینی و محسن امجدی و فرامرز صدیقی گلچهره سجادیه احمد نجفی جلال مقدم فریبا کوثری حسن رفیعی نرسی کرکیا سعید پیردوست

خلاصه داستان فیلم دندان مار :
رضا، کارگر چاپ خانه، پس از فوت مادرش یادگاری های مادر و پلاک برادر گمشده اش را بر می دارد و در مسافرخانه ای ساکن می شود. هم اتاق او جوان جنوبی جنگ زده ای است به نام احمد. بین آن دو روابط صمیمانه ای برقرار می شود. روز بعد رضا در ساک دستی خود یادگاری های مادر را نمی بیند. به احمد مشکوک می شود، اما احمد او را متقاعد می سازد که ممکن است اشیای او را افرادی که برای «آقا عبدل»، دلال کالاهای احتکاری، کار می کنند ربوده باشند. آن دو سراغ آقا عبدل می روند. رضا گردن بند مادرش را به گردن عبدل می بیند، اما به توصیه ی احمد از درگیر شدن امتناع می کند. عبدل دختری به نام فاطمه را به رضا می سپارد که به آدرس معینی ببرد. اما رضا ابتدا فاطمه را به خانه ی دوستش جلال و سپس به خانه ی مادری می برد و او را به خواهرش زیور، که از شوهرش جدا شده، می سپارد. پس از آن رضا و احمد به سراغ عبدل می روند. در یک درگیری انبارهای کالاهای احتکار شده ی او را به آتش می کشند و به خانه باز می گردند.

نام فیلم : دندان مار
تیم دستیار کارگردان : سعید پیردوست و علیرضا آقابالایی
نویسندگی : مسعود کیمیایی
گروه فیلم برداری : ایرج صادق پور و حسن سیادت و داوود عرب و اسماعیل دین محمدی و کریم مرائی و علیرضا مجتهدزاده
تدوین : مهدی رجاییان
موسیقی : فریبرز لاچینی
تیتراژ : اسداله مجیدی
زمان فیلم : 108 دقیقه