آموزش لیفت ابرو در خانه با وسایل ساده

مراحل لیفت ابرو در خانه
جمع‌آوری وسایل مورد نیاز برای لیفت ابرو در خانه

نخ: اولین چیزی که برای لیفت ابرو در خانه نیاز دارید، نخ است. سعی کنید از نخ پنبه‌ای استفاده کنید. یک تکه نخ به اندازه سه اینچ بیشتر از ساعد خود را آماده کنید. طول نخ باید حدود 14 اینچ یا 35 سانتی‌متر باشد. استفاده از نخ پنبه‌ای ضخیم باعث می‌شود هنگام انجام لیفت ابرو، نخ را پاره نکنید. همچنین نخ پنبه‌ای بهتر از نخ‌های مصنوعی مو را بر می‌دارد. نخ پنبه‌ای بهترین وسیله برای انجام لیفت ابرو در خانه است. هیچ‌وقت از ابریشم یا نخ‌های مصنوعی استفاده نکنید، چون به اندازه نخ مؤثر نخواهد بود.
قیچی ابرو: بهتر است از قیچی‌های مخصوص ابرو استفاده کنید. البته اگر در دسترس نبود، از قیچی‌های خیاطی کوچک نیز می‌توان استفاده کرد. تنها نکته مهم این است که، قیچی باید به قدری کوچک و تیز باشد که به راحتی در میان موهای ظریف ابرو قرار بگیرد.
بُرس ابرو: به این وسیله برای شانه کردن ابروها قبل از انجام لیفت نیاز خواهید داشت. می‌توانید از یک بُرس استاندارد ابرو یا یک شانه دندانه ریز استفاده کنید. مطمئن شوید بُرس کاملاً تمیز باشد، تا از ورود باکتری و کثیفی به ابرو جلوگیری شود.
مداد ابرو: با استفاده از مداد ابرو می‌توانید شکل مورد نظر خود را برای ابرو بکشید. سعی کنید از مدادی استفاده کنید که کمی تیره‌تر از رنگ ابروهایتان باشد.
ژل آلوئه‌ورا یا یخ: بعد از اتمام لیفت ابرو در خانه باد از آلوئه‌ورا یا یخ برای تسکین ابروهای خود استفاده کنید.
آماده‌سازی ابرو برای لیفت در خانه

قبل از شروع لیفت ابرو در خانه یک آینه تهیه کنید. همچنین از اتاقی استفاده کنید که نورپردازی مناسبی داشته باشد، به این ترتیب قادر خواهید بود ابروهای خود را به وضوح مشاهده کنید. البته بهتر است از آینه‌های مقعر و دارای بزرگنمایی استفاده نکنید جون ممکن است منجر به زیاده‌روی در لیفت شود. استفاده از یک آینه معمولی، همراه با نورپردازی مناسب کافی است.

ابروهای خود را با استفاده از بُرس مرتب کنید. همه موهای ابرو را مستقیم به سمت بالا بکشید. سپس یک قسمت را با شانه نگه دارید. از یک قیچی ابرو کوچک استفاده کرده و مقادیری که بالاتر از شانه قرار دارند را کوتاه کنید. سپس موهای ابرو را با شانه به پایین بکشید و مجدداً در جای خود نگه دارید. در آینه به خوبی نگاه کنید و هر موی بلندی را که خارج از قاب ابروهایتان قرار دارد کوتاه کنید.
از مداد ابرو استفاده کنید تا شکل مورد نظرتان را ترسیم کنید. از داخل ابرو شروع کرده و به سمت بیرون بکشید. سعی کنید طرح ابروها تا حد امکان، یکنواخت و متقارن باشند.
لیفت ابرو
نخ را مقابل ساعد خود نگه دارید و مطمئن شوید به اندازه کافی بلند باشد. سپس دو انتهای آن را به هم گره بزنید تا یک حلقه تشکیل شود. یک انتهای حلقه را با انگشت شست و اشاره نگه دارید. اجازه دهید انتهای دیگر، بین انگشت شست و اشاره دیگر بی‌حرکت بماند. در این حالت، حلقه را 4 یا 5 بار بپیچانید. درنهایت باید وسط حلقه، پیچ خورده شده و شکلی شبیه ساعت شنی پیدا کند.
قبل از شروع لیفت ابرو در خانه نحوه حرکت دادن نخ را با دستان خود تمرین کنید. انگشت شست و اشاره خود را در یک دست باز کرده و در دست دیگر ببندید. پیچ وسط حلقه باید همزمان با باز و بسته کردن انگشتان شما به جلو و عقب برود. این حرکت پیچ، همان چیزی است که برای از بین بردن موهای زائد ابرو باید استفاده کنید.
قسمت پیچ‌خورده را بالای ابروی خود، و درست روی موهایی که می‌خواهید بردارید، قرار دهید. انگشتان یک دست را باز کرده و دست دیگر را ببندید. مرکز پیچ باید به آرامی و محکم روی پوست شما کشیده شود. همیشه موهای ابرو را در جهت مخالف رشد آن‌ها بردارید. این کار باعث می‌شود هم کارتان ساده‌تر باشد و هم مدت زمان بیشتری برای رشد مجدد موهای زائد صرف شود.
درنهایت مقداری ژل آلوئه‌ورا یا یخ روی ابروهای لیفت شده خود قرار دهید. پس از هر بار لیفت ابرو در خانه ممکن است مقداری قرمزی یا سوزش روی پوست شما ایجاد شود. این کار باعث تسکین سوزش ابرو شده و قرمزی آن را به سرعت از بین می‌برد.