آیوتا چیست؟ | IOTA

ارز دیجیتال آیوتا چیست: نوعی فناوری رمز ارز است، که در پلتفرمی به نام تنگل، برای امکان پذیر ساختن تراکنش های غیرمتمرکز، بین سیستم ها و دستگاههای دیجیتال متصل به اینترنت طراحی شده است.
آیوتا در سال ۲۰۱۵ توسط تیمی متشکل از 4 نفر به نام های: سرگی ایوانچگلو، سرگی پوپوو، دیوید سان استبو، و دامینیک اسکینر به وجود آمد. ارز دیجیتال آیوتا، تحت نظارت بنیاد آیوتاست، که بنیادی غیر دولتی بوده و به منظور توسعه و نگهداری فناوری ایجاد شده و همه توسعه دهندگان می توانند بدون نیاز به لایسنس در آن فعالیت کنند.
با راه اندازی آیوتا برای اولین بار انسان ها و ماشین ها می توانند در محیطی غیر متمرکز بدون هزینه تراکنش، و بدون نیاز به واسطه و شخص قابل اعتماد، تبادل پول و یا داده انجام دهند. در پلتفرم آیوتا (تنگل)، استخراج کننده نقشی ندارد؛ هدف از عرضه آیوتا، ایجاد یک سیستم برداشت بود که تراکنشهای سریع تر، ایمن تر، و ارزانتر را انجام دهد. اما قابلیت های آیوتا به تبادلات مالی محدود نمی شود؛ آیوتا امکان جابجایی داده ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر را در اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT) نیز فراهم می‌کند که این روش کار چند مزیت دارد :

1) زمان، حافظه و انرژی لازم برای تایید تراکنش ها کاهش می یابد.

2) نیاز به استخراج کنندگان از فرایند اعتبارسنجی تراکنش ها حذف می شود، که این خود در افزایش سرعت معاملات موثر است و امکانی برای مقیاس بندی تقریباً بی نهایت فراهم می کند.

4) رشد و سرعت شبکه به موازات افزایش تعداد کاربران افزایش می یابد.

5) و در آخر، ارز آیوتا در طیفی وسیع از دستگاه های مختلف، با سطوح مختلف مصرف انرژی، قابل استفاده می باشد.
https://my.irancoinmine.info/
https://t.me/bitexroom