تحصیل در مدارس سوئیس

مدارس سوئیس در خط مقدم دنیا قرار دارند و دروازه ورود به بهترین دانشگاه های دنیا و بهترین مشاغل محسوب می شوند. دانشجویان خارجی می توانند در مدارس بین المللی و مدارس شبانه روزی این کشور تحصیل کنند. این مدارس امکانات آموزشی و رفاهی بی نظیری را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند. معلمان برجسته، آزمایشگاه ها، کتابخانه ها و سالن های ورزشی تنها بخشی از امکانات مدرسه در سوئیس هستند.

خوابگاه های این مدارس نیز امکانات رفاهی زیادی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. وعده های غذایی، برنامه درسی، سرگرمی و مراقبت های پزشکی بخشی از امکانات هاستل است.

در مدارس شبانه روزی سوئیس، هر معلم به تعداد کمی از دانش آموزان آموزش می دهد و به هر دانش آموز توجه ویژه ای می شود. کلاس های درس معمولا بین 2 تا 15 دانش آموز دارند. هزینه تحصیل در این مدارس بین 50000 تا 120000 یورو در سال متغیر است.

در مدارس سوئیس به دانش آموزان خارجی 3 تا 4 زبان آموزش داده می شود. در این مدارس هم از نظر علمی و هم از نظر ذهنی روی دانش آموزان کار می کنند تا آنها را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و از لحاظ فیزیکی آماده کنند.سن لازم برای ورود به مدارس در این کشور از 9 تا 18 سال است. در ضمن تمام هزینه های این یک سال 50 هزار یورو است.
برای اطلاع بیشتر لینک زیر را دنبال کنید:
https://malekpourmie.net/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3-2/