آموزش و آشنایی با بازار ارزدیجیتال

یکی از بازارهای مالی که امروزه افراد زیادی در آن فعالیت می کنند، بازار ارزهای دیجیتال است. برای شروع خرید و فروش و یا ترید ارزهای دیجیتال، می بایست برخی شرایط و نکات را در نظر بگیرید و رقبای خود را به خوبی شناسایی کنید.
کسب سود از این بازار بسیار سخت است و شما می بایست با توجه به میزان آگاهی خود و با کمک ابزاری که در اختیار دارید، در این نبرد نابرابر پیروز شوید و اطلاعات خود را در زمینه شناخت بازار رمزارزها بیشتر و بیشتر کنید.
ابزارهای یک تریدر عبارتند از:
تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
مدیریت سرمایه و ریسک
روانشناسی و تسلط بر خود
شناخت رقبا
به یاد داشته باشید که رقبای شما بسیار سرسخت و ماهرانه عمل می کنند. شما به عنوان یک تریدر تنها می بایست با تکیه بر اطلاعات خود، بهترین عملکرد را داشته باشید و با توجه به شناختی که از خود دارید و با کمک تحلیل بازار ارزهای دیجیتال، عاقلانه تصمیم گیری کنید و به هدف خود برسید.
در بازار رمز ارزها تنها 10% از افراد پیروز می شوند و سود کسب می کنند و متاسفانه حدود 70 تا 90%، تریدرهایی هستند که حتی به صورت روزانه ضرر می کنند. هر مبلغی که به عنوان ضرر از تریدر بازنده کسر شود، به عنوان سود به تریدر برنده می رسد. نحوه تقسیم سود در این بازار به این صورت است که مقدار سرمایه ای که بازنده از دست می دهد به بروکر و سپس به عنوان سود به فرد برنده میرسد. در نتیجه اگر در این بازار بازنده ای وجود نداشته باشد، برنده ای هم وجود نخواهد داشت.
یکی از ابزاری که رقبای شما در اختیار دارند، سرمایه نامحدود می باشد. آنها می توانند با سرمایه ای که در اختیار دارند به راحتی سود مورد نظر را از پوزیشن ارز دلخواه خود به دست آورند.
یکی دیگر از امکاناتی که تشکیل دهندگان بازارهای مالی یا همان رقبای تریدرها دارند، امکان بازارسازی و بهره مندی از تحلیلگران حرفه ای است. آنها به کمک تحلیلگران خبره، از وضعیت بازار و نوسانات هر ارز آگاه می شوند و با توجه به اطلاعات دسته اول پوزیشن ها و امکاناتی که در اختیار دارند، روند های فیک می سازند و با همکاری یکدیگر باعث تغییر قیمت در بازار می شوند و به راحتی شما را گمراه می کنند.
با یادگیری مفاهیم و شناخت بهتر بازار ارزهای دیجیتال در وبسایت لوپیرو، می توانید دانش خود را در این زمینه افزایش داده و شاهد پیشرفت خود در انجام معاملات ارز دیجیتال باشید.