نمایش اگزاست فن سانتریفیوژ و کارکرد اگزاست فن حلزونی

اگزاست فن آذین تهویه تولید کننده انواع هواکش صنعتی
واتساب: 09194201355
کاربرد اگزاست فن سانتریفیوژ: فن های گریز از مرکز یا همان اگزاست فن سانتریفیوژ در خیلی از تجهیزات بصورت قسمتی از آن دستگاه بکار میرود مانند هواساز و ایرواشر ودر اکثر مکانها بصورت یک وسیله مستقل قابل بهره برداری می باشد. اگزاست فن های سانتریفیوژ در انتهای کانال جهت تخلیه هوای آلوده و گرد و غبار محیط استفاده میشوند و معمولا اگزاست فن ها در روی پشت بام برای تخلیه هوای سرویس بهداشتی در ساختمانهای مسکونی و تجاری نیز مورد استفاده قرار میگیرند. در صنایع بزرگ نیز برای ایجاد محیط سالم و هوای پاک در سالن های تولید و سالن های مونتاژ از انواع اگزاست فن حلزونی استفاده میگردد که موجب تخلیه یا سیرکوله هوا محیط می گردند.
http://www.azintahvie.com/
انواع اگزاست فن های سانتریفیوژ یا گریز از مرکز کدامند؟
اگزاست فن های آذین تهویه با دونوع پروانه بکوارد و پروانه فوروارد تولید می شوند که برای مکش و دهش هوا مورد استفاده قرار میگیرند پروانه های بکوارد دارای مقاومت بالای هستند و از قطر 25سانت تا 240سانت قابل تولید می باشند و پروانه های فوروارد که به پروانه کولری نیز معروفند از قطر 15 سانت تا 120 سانت تولید میشوند این پروانه ها برای دورهای پایین تر طراحی شده اند ودر دستگاههای تهویه مطبوع و انواع هواساز و ایرواشر از انها برای انتقال هوا استفاده میشود.
هواکشهای سانتریفیوژ به صورت پروانه سینگل ودبل قابل تولید هستند که در صورت نیاز به هوادهی بیشتر از پروانه های دبل استفاده میشود که به ان پروانه دبل بکوارد و دبل فوروارد میگویند.
شکل های دیگری از پروانه فن نیز طراحی میشوند که برای انتقال ذرات و مواد مختلف بکار میروند این نوع از فن های دارای پروانه تخت و بصورت تک دیسک یا دو دیسک ساخته میشوند. در صنایع مانند کارخانه آرد یا برای انتقال گرانول می توان از این نوع هواکش استفاده نمود بدنه و پروانه های این مدل کاملا جوشی و مقاوم هستند و برای گردش در دورهای بالای 2000بسیار مناسب می باشند.این نوع از اگزاست فن های را به نام فن انتقال مواد می شناسند و برای فشارهای بالا و مسیرهای طولانی کانال کشی مناسب هستند.