کلاریفایر چیست؟ طراحی، انواع و طرز کار کلاریفایر(clarifier)

کلاریفایر چیست؟ طراحی، انواع و طرز کار کلاریفایر(clarifier)
دریافت توضیحات بیشتر در https://abpaksazan.com/clarifier

کلاریفایر چیست؟ طراحی، انواع و طرز کار کلاریفایر(clarifier) آبی که امروزه ما می­نوشیم حاصل چندین مرحله فیلتراسیون و تصفیه است که با استفاده از تجهیزات، ابزار و قطعات متنوعی انجام می­گیرند. آلاینده هایی که در آب محلول هستند در اندازه های متفاوتی هستند. برای حذف هر کدام از این ذرات به فیلترهایی احتیاج داریم که توانایی جذب یا رفع این آلاینده ها را داشته باشد.

کلاریفایر یا سیستم زلال سازی آب ابزاری است برای حذف جامدات معلق در آب و ذرات آلاینده بزرگتر از ۱۰ میکرون، که در ابعاد مختلف و با تجهیزات متفاوتی ساخته می­شود. کلاریفایر از انواع منعقد کننده، حوضچه های تصفیه و ته نشینی تشکیل شده است. بر اساس عملکرد منعقد کننده ها، ذرات جامد به صورت لخته یا کلونی در کف حوضچه های ته نشینی نشست می­کنند. این سیستم که زلال ساز نیز نامیده می­شود، تا حد زیادی در افزایش کیفیت آب موثر است.
یک سیستم پیش تصفیه اصولی در دستگاه های مجهز به اسمز معکوس RO می­تواند بسیاری از هزینه های تعمیر و تعویض را کاهش دهد. یکی از این ارکان سیستم پیش تصفیه بخش کلاریفایر است که وجود آن در مناطق با حجم بالای گرد و غبار در هوا بسیار الزامی است. ابعاد قسمت کلاریفایر بستگی به حجم آب مورد استفاده متفاوت می­باشد.
فروشگاه قدکساز https://ighadaksaz.ir