آموزش کندل شناسی ارز دیجیتال | صفر تا صد کندل شناسی ارز دیجیتال

در بخش اول نمودار خوانی ارز دیجیتال، به بررسی انواع نمودار و کندل های ارز دیجیتال پرداختیم. در این ویدیو با کندل خوانی آشنا خواهید شد.
یکی از ابزارهای مهم در تحلیل تکنیکال، آموزش و یادگیری کندل خوانی می باشد.
کندل های ارز دیجیتال به راحتی شما را از وضعیت ارز مورد نظر آگاه می سازد و از عمده ترین دلایلی که موجب محبوبیت این الگو و نمودار در بین افراد تحلیلگر شد، این است که استفاده از آن بسیار راحت بوده و حالت های نزولی و صعودی در هر الگو کاملا واضح است.
نام دیگر الگوهای شمعی کندل استیک است که در تحلیل های تکنیکال برای نمایش قیمت ها و یا رسم نمودارها استفاده می شود. در صورتی که از الگوی شمعی به صورت تکی استفاده شود از نحوه ی ترکیب آن با همدیگر و نمایش آن به عنوان ابزاری جهت تجزیه و تحلیل و حدس آینده ی بازارهای مالی استفاده می شود.
به بیان ساده تر باید گفت که الگوی شمعی به عنوان زبان اصلی بازار محسوب شده و مانند روانشناس رفتار خریدار و فروشنده است که در صورت کسب آگاهی و شناخت این الگو ها موجب ایجاد مهارت های سود آور در معامله گرها می گردد.
برای آموزش کندل خوانی می بایست با انواع کندل ها آشنا شوید و با توجه به ویژگی هریک از کندل ها، وضعیت بازار را بررسی نمایید.
کندل دوجی: زمانی که بدنه کندل کوتاه و سایه های کندل بلند باشند، کندل دوجی نامیده می شود. در این شرایط خریدار و فروشنده بر سر قیمت به توافق نرسیده اند و سایه های بلند در این کندل، نماد شک و عدم اعتماد خریدار و فروشنده به بازار است.
کندل لانگ بادی: به کندل هایی گفته می شود که بدنه بلند و سایه های کوتاه دارند که نماد پذیرش بازار در صعودی یا نزولی شدن قیمت ها می باشد. این نوع از کندل ها قدرت زیادی دارند و نشانگر صعود یا نزول پرقدرت بازار هستند. در کندل خوانی ارز دیجیتال، اگر رنگ بدنه کندل سیاه باشد و یا کندل توپر باشد، به این معناست که کندل مورد نظر نزولی است و اگر رنگ بدنه کندل سفید و یا توخالی باشد به منزله نزولی بودن بازار است.
برای آشنایی بیشتر با کندل ها و کندل خوانی ارز دیجیتال، ویدیو را تا انتها مشاهده نمایید.